MİMARİ

MİMARİ

MİMARİ

“Hafızası olan bir semtte, yüzyıllardır süregelen yapısal geleneğin güncel yorumlanması.”
Emre Arolat

Kandilli’nin ruhuna uygun, zamansız, en ince detayına kadar düşünülmüş bir yaşam alanı. Farklı ihtiyaç ve zevkleri karşılayacak açık ve kapalı ortak alanlar, projenin önemli parçaları. Tüm otoparkları görünmez kılarak, insan ve yeşile öncelik tanıyan mimari. Boğazın eşsiz manzarasını maksimum noktadan selamlayarak, konumunun, paha biçilmez arazi değerinin hakkını veren bir luxury living projesi.

MİMARİ-2

“Nef Kandilli, genetik yapısı itibarıyle büyük ölçekte İstanbul’a, daha daraltılmış bir çerçevede ise Boğaziçi’ne eklemlenir. Boğaziçi’nin su kenarı yapıları ve kıyı konaklarının ayrıştırıcı özellikleri, Nef yapılarının da ana unsurları olarak öne çıkmaktadır.

Geniş saçaklarla gölgelenen katlar, görüş perspektiflerini artıran ve çevresel eğimlere göre şekillenen çıkmalar, cephe tasarımının altyapısını oluşturan çatı düzeneği ve topografyayla kurulan barışçıl ilişkiler, birkaç yüzyıl öncesinin yapısal geleneğinden türeyen, ancak güncel bir yorumla ete kemiğe bürünen özgün bir karakteri ortaya koymaktadır. Farklı toprak renklerini bir araya getiren özel bir kaplama ile doğal ahşabın yumuşaklığı, her defasında dokunmak, hatta okşamak isteyeceğiniz bir yüzey örüntüsü oluşturur. Manzara yönünde tasarlanan kesintisiz şeffaf yüzeylerle yan cephelerde kullanılan artikülasyon dilinin, yapılara tek defaya özgü bir kimlik kazandırması hedeflenmiştir.”
Emre Arolat

İÇ MİMARİ

İÇ MİMARİ

“Nef Kandilli projesi, geleneksel mimarinin çağdaş çözümler ile hayat bulmuş ve en üst düzeyde gerçekleştirilmiş halini yansıtıyor. Nef’in İstanbul’daki ilk Luxury Living konseptiyle hayata geçirdiği projede, tarihi semtin karakteristik mimarisiyle modern mimariyi birleştiren tasarımlar dikkat çekiyor. Bu doğrultuda, iç mimari çözümlerinde, tasarımlarında, malzeme, renk ve doku seçimlerinde bu kuvvetli mimari tutumun azami ölçüde vurgulanması hedeflenmiştir. Bu projenin dairelerinde sunulan iki tasarım alternatifinden biri vizon, bej ve krem tonlarıyla açık renk ahşabın bütünlüğünü yansıtırken, diğer seçenekte ise koyu ahşap renkleri, gri ve toprak tonları birlikte kullanılmaktadır.

İÇ MİMARİ - 2

Projedeki 2+1’den 4.5+1’e kadar değişen farklı daire tiplerinde, daire planları en verimli şekilde kullanılarak alanlar arasında bir bütünlük içinde geçiş sağlanmaktadır. Tüm odalardaki cam sistemlerinde kurgulanan tavandan yere kadar uzanan cam paneller, evin genelinde ışığı içeri alabilmek ve ferah bir yaşam alanı yaratılması için tasarlanmıştır. Benzer örneklerden çok daha fazla çağını yakalayan ancak sakin ve bütünüyle tutarlı, zamansız ve sofistike ifadeye sahip mekanlar elde edilmesi planlanmaktadır.”

Mustafa Toner

Bilgi Talep Formu Bilgi Talep Formu

BİLGİ TALEP FORMU

Kandilli'ye Nef geliyor. Tanışmak için aşağıdaki formumuzu doldurun.

Nef'in tüm duyurularını almak istiyorum.
Yukarıda paylaştığım kişisel verilerin, TİMUR GAYRİMENKUL GELİŞTİRME YAPI VE YATIRIM A.Ş tarafından kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme, aydınlatma metni kapsamında gayrimenkul ürün ve hizmetleriyle ilgili bana özel fırsatlar geliştirilebilmesi, hizmetlere ve ürünlere yönelik tanıtım faaliyetleri, planlama, istatistik ve müşteri memnuniyeti çalışmaları yapabilmesi için işlenmesini , iletişim çalışmalarında kullanılmasını kabul ediyorum.